NAJCIEKAWSZE MIEJSCA DLA TURYSTÓW

ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z NASZEJ ANIMOWANEJ E-GALERII PRZEDSTAWIAJĄCEJ WYBRANE ZDJĘCIA Z ALBUMU MONOGRAFIA

UŻYJ STRZAŁEK ZNAJDUJĄCYCH SIĘ NA DOLE ABY PRZEŁĄCZAĆ POSZCZEGÓLNE STRONY

GMINA DLA TURYSTÓW

Lubisz łowić ryby, zbierać grzyby, polować i obcować z naturą? Twoja rodzina pragnie relaksu z dala od miejskiego zgiełku? Gmina Dębnica Kaszubska oferuje idealne warunki turystyczne ! Dobrze trafiłeś !

ŁOWIECTWO

Łowiectwo, jako element ochrony środowiska przyrodniczego, w rozumieniu ustawy oznacza ochronę zwierząt łownych (zwierzyny) i gospodarowanie ich zasobami w zgodzie z zasadami ekologii oraz zasadami racjonalnej gospodarki rolnej, leśnej i rybackiej.

ŁOWIENIE RYB

Wędkarz powinien posługiwać się sprzętem o określonych parametrach oraz posiadać licencję (kartę wędkarską). Wędkarstwo mogą uprawiać osoby w każdym wieku. Od 14 roku życia można zapisać się do Polskiego Związku Wędkarskiego (PZW), który powstał w 1950 r.

PRZEJAŻDZKI ROWEROWE

Jazda rowerem wśród pięknych krajobrazów jest szczególnie kusząca dla mieszczuchów, którzy często niestety zapominają o odpowiednim przygotowaniu do długotrwałej jazdy rowerem.  Zanim wybierzesz się na wycieczkę rowerową przygotuj odpowiednio swój plecak i trasę!

WĘDRÓWKI PIESZE

Nasza Gmina zapewnia idealnie przystosowane i oznaczone szlaki dla pieszych wędrówek, wiele ciekawych zabytkowych pomników czy to leśnych czy murowanych bądź drewnianych, idealne miejsca na ogniska czy camping, nic tylko wędrować !