Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

AKTUALNOŚCI

WÓJT GMINY DĘBNICA KASZUBSKA KORZYSTA Z TWEETER’A !

Zapraszamy do obserwowania i komentowania tweetów wójta Gminy Dębnica Kaszubska, Iwony Warkockiej

POKAŻ PROFIL

WYGRANE WYBORY

W 2014 roku, w wyniku wygranej w wyborach samorządowych, na czele gminy stanęła Iwona Warkocka absolwentka Akademii Pedagogicznej w Słupsku oraz Wyższej Hanzeatyckiej Szkoły Zarządzania w Słupsku. Obecna Pani Wójt pracowała wcześniej w Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Gogolewie na stanowisku nauczyciela i dyrektora szkoły. Do kierownictwa gminy dołączyli również: na stanowisku sekretarza gminy Radosław Krawczyk, a także asystent Karol Żukowski , radny gminy poprzedniej kadencji.

Nowa władza podjęła energiczne działania, które miały na celu zdiagnozowanie sytuacji ekonomicznej i społecznej w gminie. Okazało się, że bardzo wiele jest do zrobienia, a przede wszystkim należy jak najszybciej określić strategię rozwoju i promocji gminy.

W związku z tym od początku roku rozpoczęły się konsultacje zmierzające do przygotowania tych dokumentów. W wyniku prac ustalono, że bogactwo zasobów przyrodniczych i naturalnych gminy może być znakomitym podłożem do rozwoju turystyki, rekreacji oraz działalności gospodarczych przyjaznych naturze głównie w obszarze OZE. Gmina stawia też na pielęgnowanie tradycji kulturowych bez przesadnego pędu w nowoczesność.

Nowe koncepcje przewidują wykorzystanie potencjału ludzi, współpracę z mieszkańcami i całym otoczeniem w możliwie wielu obszarach strategicznych. Hasła opisujące gminę jak: „Dobrze trafiłeś…”, „Królestwo Natury”, „Naturalna gmina” oraz używanie marki Natura 2000 mają promować ponadprzeciętne walory przyrodnicze i wizualne gminy oraz być wabikiem dla przyszłych inwestorów i nowych mieszkańców.

Gmina Dębnica Kaszubska ma kojarzyć się z pięknymi widokami, bogactwem form rekreacji nad jeziorami i w lasach, gospodarstwami agroturystycznymi pełnymi tradycji, zdrowego jedzenia, domowych zwierząt.

Strategia rozwoju gminy Dębnica Kaszubska zakłada maksymalne wykorzystanie naturalnych walorów miejsca. Gmina zlokalizowana jest w obszarze europejskiego obszaru Natura 2000 oraz Parku Krajobrazowego Dolina Słupi. Obie te struktury promują i jednocześnie chronią obszary o wyjątkowych zaletach przyrodniczych. Gmina stawia na naturalne piękno otoczenia, pielęgnowanie lokalnych tradycji oraz potencjał ludzki. Strategia kładzie nacisk na wykorzystanie wszystkich możliwości wsparcia finansowego oferowanego przez Unię Europejską i instytucje rządowe nadzorujące środowisko.

PRIORYTETY DZIAŁAŃ

· Inwestycje w stan infrastruktury: gazowej, kanalizacji, dróg, ścieżek rowerowych:
· Różne formy OZE
· Rolnictwo ekologiczne
· Edukacja ekologiczna – zielone szkoły, zloty młodzieży szkolnej, studenckiej
· Rzemiosło artystyczne i ginące zawody – hafciarstwo, garncarstwo, kowalstwo itp.
· Usługi turystyczne – agroturystyka, turystyka kwalifikowana np. turystyka piesza, turystyka rowerowa, hippika, kulinarna, hotelarstwo, gastronomię, transport, wypożyczanie sprzętu i inne
· Promocja własnych regionalnych produktów – jagoda dębnicka, prawdziwki dębnickie (leśne smaki).

Promocja obejmuje działania w dwóch obszarach. Z jednej strony edukację społeczności lokalnej – zapoznanie z zasobami naturalnymi gminy i możliwościami wykorzystania ich, z drugiej- komunikowanie potencjału i wartości gminy w otoczeniu. Działania do wewnątrz dedykowane mieszkańcom obejmują publikacje prasowej w gazecie gminnej, komunikację poprzez media elektroniczne i wiadomości sms spotkania z mieszkańcami oraz konkursy wiedzy. Informacje na zewnątrz będą docierały za pośrednictwem prasy, radia, strony www gminy, fb itp.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.